ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11198507
*
nr 1119 8507
Spegel
sent 1800-tal, 135x59
Utrop:
800 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 19:39:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 12:02:26
1
600 kr
16/7 21:52:23
2
1.000 kr
17/7 14:40:21
3
800 kr
17/7 14:40:21
2
900 kr (Budbetjänt)
17/7 14:42:02
3
1.000 kr
17/7 14:42:02
2
1.000 kr (Budbetjänt)
17/7 14:42:25
3
1.200 kr
17/7 18:54:38
4
1.500 kr
17/7 18:55:28
3
1.700 kr
17/7 19:23:30
4
2.200 kr
17/7 19:28:25
2
3.000 kr
17/7 19:29:35
4
2.600 kr
17/7 19:29:35
2
2.800 kr (Budbetjänt)
17/7 19:31:14
3
3.000 kr
17/7 19:31:14
2
3.000 kr (Budbetjänt)
17/7 19:31:27
3
3.400 kr
17/7 19:32:20
2
Vinnande bud
17/7 19:34:43
4
3.800 kr
17/7 19:34:43
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1119 8507
Spegel
sent 1800-tal, 135x59
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 12:02:26 | 1 | 600 kr |
16/7 21:52:23 | 2 | 1.000 kr |
17/7 14:40:21 | 3 | 800 kr |
17/7 14:40:21 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
17/7 14:42:02 | 3 | 1.000 kr |
17/7 14:42:02 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
17/7 14:42:25 | 3 | 1.200 kr |
17/7 18:54:38 | 4 | 1.500 kr |
17/7 18:55:28 | 3 | 1.700 kr |
17/7 19:23:30 | 4 | 2.200 kr |
17/7 19:28:25 | 2 | 3.000 kr |
17/7 19:29:35 | 4 | 2.600 kr |
17/7 19:29:35 | 2 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
17/7 19:31:14 | 3 | 3.000 kr |
17/7 19:31:14 | 2 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
17/7 19:31:27 | 3 | 3.400 kr |
17/7 19:32:20 | 2 | Vinnande bud |
17/7 19:34:43 | 4 | 3.800 kr |
17/7 19:34:43 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02